Тема вибору діагностичного обладнання залишається найбільш актуальною не тільки для тих, хто збирається купити свій перший сканер, але і, як це не дивно, для досвідчених фахівців теж. Насправді, все дуже просто - «tables have turned», що в розмовному перекладі - часи змінюються. Причому дуже швидко. Вчора у діагноста був сучасний сканер, а сьогодні він вже застарів і потрібно знову шукати щось новіше. А буває і так - чи не сканер винен, а фахівець «виріс» і перейшов в іншу «вагову категорію», і знову виникає проблема вибору.

Сьогоднішній лідер ринку мультимарочних сканерів - LAUNCH X-431 PRO3, є передовим поколінням популярних приладів цієї серії. Значно кращими X-431 PRO3 перед сканерами інших марок є:

  • досить широке і глибоке покриття (110 програм);
  • стабільний вихід оновлень і зручна процедура їх отримання по Wi-Fi;
  • відсутність обмежень на продовження роботи приладу після завершення підписки;
  • гнучкість платформи Android.

Перевагою сканера є і те, що всі оновлення програм і самі програми завантажуються практично миттєво, інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, адаптер мініатюрний, і його можна взяти з собою на виїзну діагностику. Також планшет після виявлення помилки може переадресувати діагноста для вирішення даної проблеми на професійні статті в розділ «Технічна база знань». Ще одна «фішка» - можна спілкуватися з власниками інших сканерів в режимі реального часу, і обговорення помилок «вживу» часто буває ефективніше тривалого вивчення інструкцій. Дуже великий плюс - безкоштовні оновлення в перебігу 2-х років.

Коротко перерахуємо основні функції і більш докладно ознайомимо з можливостями однієї з найсучасніших і популярних моделей - LAUNCH X-431 PRO3, особливо по частині спеціальних функцій.

Функції

«Швидке тестування» - «швидке" не скорочена, а в прямому сенсі - визначення всіх існуючих DTC по всім системам за мінімальний час. Під час опитування на екран послідовно виводиться інформація про чергове блоці управління і знайдені помилки, відображається прогрес в відсотках, а після завершення процедури на екран видається підсумковий протокол. Для Volvo S80 вся процедура займає не більше 3-х хвилин.

«Кодування» - це зміна налаштувань блоку управління, зокрема, відомостей про комплектації системи управління. Наприклад, на BMW через процедуру кодування можна змінити налаштування відображення інформації на приладовій панелі (милі/кілометри та ін.), На VW-Audi «прописується» комплектація блоків управління (наприклад, в блоці управління двигуном прописується наявність автоматичної коробки передач та ін., в блоці управління подушками безпеки - конфігурація, тобто наявність передніх, бічних і ін. подушок).

«Робота з виконавчими механізмами» - в цьому режимі діагност отримує можливість безпосередньо зі сканера через ЕБУ управляти тими механізмами, якими управляє сам ЕБУ. Різними клапанами, вентиляторами, форсунками, індикаторами і ін., Переконуючись в їх механічної або електричної справності.

«VIN номер» - виробник LAUNCH в питанні ідентифікації VIN виконав дуже велику роботу. При порівнянні версій сканерів 16, 17 і 20 року видно явний прогрес. Сканер коректно читає набагато більше марок, користуватися приладом стало набагато зручніше і швидше. Пов'язано це в першу чергу з просуванням нових технологічних рішень на базі вилученої хмарної діагностики, яка просто не може правильно працювати без 100% визначення VIN-коду автомобіля.

Програми

Працюючи з X-431 PRO3 і одночасно з дилерськими приладами, наприклад, Mercedes, Toyota або Ford, відразу помітно функціональне схожість програм і практично однакова структура меню. Творчо перероблена під Android дилерська програма є безумовним плюсом. Через це програми містять значно менше помилок і майстру не потрібно перенастроюватися в процесі роботи. Однак, незважаючи на в цілому грамотну русифікацію, в приладі все ще залишаються китайсько-російські «покришок двигуна» і «відкритих дат на готовності». Для професіонала такі написи - зайвий привід для посмішки, а ось у початківця діагноста вони можуть викликати питання.

База даних

Сервери даних LAUNCH - це майже 10 Тб інформації для більш ніж 1.6 тис. Моделей автомобілів. У режимі 24/7 доступні: відео, схеми, інструкції, приклади обслуговування і експлуатації, довідник по DTC-кодами і багато іншого.

Документування результатів діагностики

Прилади серії X-431 PRO3 мають широкі можливості організації виведення отриманої інформації:

  • використання вбудованої в діагностичну програму системи звітів;
  • створення скріншотів (знімків екрану) діагностичної програми. На переважній більшості Android-пристроїв зробити знімок екрана можна вбудованими засобами операційної системи - а конкретно одночасним натисканням кнопок «гучність нижче» і «включення пристрою». Крім того, існують сторонні додатки, завдяки яким можна робити скріншоти. Отримані скріншоти зберігаються в пам'яті мобільного пристрою і в подальшому можуть бути передані на Flash-накопичувачі або за допомогою зв'язку через USB, Bluetooth або Wi-Fi на робочий ПК, або прямо на друк. Мінусом скріншотів в порівнянні зі звітами є те, що вони не відображають повністю всю необхідну інформацію на одному екрані і потрібно робити кілька знімків для однієї діагностики;
  • роздруківка даних діагностики на опціонально портативному принтері від LAUNCH через Wi-Fi, який можна докупити окремо.

Опції

Спеціально для сканера X-431 PRO3 окремо доступні корисні девайси. HDBox - модуль для діагностики вантажних автомобілів. Дозволяє значно розширити можливості автосервісу. Поставляється з найпопулярнішими перехідниками для підключення до ЕБУ вантажівок. VSP-600 - відеоендоскоп технічний, ідеальний помічник для перегляду і захоплення відео, а так само нерухомих зображень у важкодоступних місцях. X-PROG - це професійний інтелектуальний інструмент, призначений для зчитування і запису даних ключа транспондера і клонування нових ключів.

Контроль працівників

Досить часто від власників бізнесу можна почути питання, як вони можуть контролювати своїх найманих працівників, наскільки ефективно використовується прилад, «працють мимо каси» їх діагности чи ні. У приладі X-431 PRO3 реалізована функція ведення журналу, тобто всі операції зі сканером автоматично записуються на планшет в звіт log-файл. У головному меню є «Діагностична історія», доступна користувачу. Видиму частину історії недобросовісні працівники, звичайно, можуть і «відредагувати», але в журналі відображаються всі маніпуляції, тому керівник може чітко оцінити компетенцію і чесність своїх працівників.

Діагностичний сканер LAUNCH X-431 PRO3 є потужним інструментом в роботі діагноста. Як і в будь-якому сканері, є невеликі недоліки, які з лишком компенсуються. Тому сміливо можна рекомендувати його, і початківцям діагностам, і більш просунутим профі.